МАТЕРІАЛИ ВИКОНАННЯ

ПОЛІПРОПІЛЕН (РР)

Поліпропілен - синтетичний термопластичний неполярний полімер, що належить до класу поліолефінів. Продукт полімеризації пропілена. Тверда речовина білого кольору.Поліпропілен отримують в промисловості шляхом полімеризації пропілену за допомогою каталізаторів Циглера-Натта або металоценових каталізаторів.

Вирішальне значення для властивостей полімеру має місце розташування бічних груп (СН3-) по відношенню до головної ланцюга. Існують ізотактичний, синдиотактичний та атактичний поліпропілен. Основною і найважливішою різновидностью є поліпропілен з ізотактичною структурою. Ізотактичний поліпропілен відрізняється великим ступенем кристаллічності, високою міцністю, твердостью і теплостійкістю. Атактичний поліпропілен дуже гнучкий, м'який і липкий продукт.В промисловості отримують полімер, що складається в основному з макромолекул ізотактичної будови.

Поліпропілен має високу стійкість до кислот, базалів, розчинів солей та інших неорганічних агресивних середовищ. При кімнатній температурі не розчиняється в органічних рідинах, при підвищених температурах набухає і розчиняється в деяких розчинниках, наприклад, в бензолі, чотирихлористом вуглеводі, ефіре.Поліпропілен має низьке вологопоглинання. Характеризується хорошими електроізоляційними властивостями в широкому діапазоні температур.

Поліпропілен має хороші механічні властивості. Гомополімер має підвищену жорсткість, може бути прозорим, але крихким при низьких температурах. Блок-сополімер має високу ударостійкість, може використовуватися при низьких температурах. Має низьку зносостійкість. Легко переробляється. Прозорість матеріалу забезпечується за рахунок введення нуклеатора, а також використання спеціальних технологічних прийомів (зниження температури форми).

ПОЛІВІНІЛХЛОРИД (РVC)

Полівінілхлорид -або поліхлорвініл, поліхлорвінілова смола — безбарвна, прозора пластмаса, термопластичний полімер, продукт полімеризації хлорвінілу CH2=CHCl. Матеріали на основі PVC виготовляються двох видів: з використанням пластифікатора (пластифікований PVC має такі позначення FPVC, PVC-F, PVC-P), без використання пластифікатора (не пластифікований PVC має такі позначення RPVC, PVC-R, PVC-U). Цей матеріал  досить стійкий проти дії кислот і лугів. Він має високі діелектричні властивості, негорючий, легко фарбується.

Істотним недоліком ПВХ є низька теплостійкість (не вище 70 °C). При низьких температурах пластифікат втрачає міцність, а при високих різко погіршує свої діелектричні властивості.

ПОЛІВІНІЛІДЕНФТОРИД (PVDF)

Полівініліденфторид (фторопласт-2, Ф-2, PVDF, ПВДФ) відноситься до кристалічних полімерів, що мають відносно велику масу молекулярної структири. ПВДФ і його сополімери являються аморфними безбарвними продуктами з високою стійкістю до хімічного впливу більшості лугів, кислот з неорганічної та органічної структурами. PVDF має досить широкий діапазон температур, що дозволяє йому нормально експлуатуватися при температурі від -40 до +135 градусів. 

Полівініліденфторид відрізняється від інших фторопластов найбільшою міцністю, твердістю, має підвищену пружність, стійкість до абразивного зносу і впливу ультрафіолетового випромінювання та іонізуючої радіації. Розчиняється в ацетоні та інших апротонних розчинниках, що потрібно при отриманні лаків (в т.ч. холодної сушки) і комбінованих ниток.  PVDF негорючий.

Полівініліденфторид має оптимальну зносостійкість, оптимальні механічні характеристики, що дозволяють його використовувати в різних сферах виробництва, а також тривалий термін експлуатації. PVDF матеріал, який абсолютно повністю переробляється і не має відходів, при всьому цьому абсолютно не токсичний, а так само не є небезпечним з фізіологічної точки зору.

ПОЛІАЦЕТАЛЬ (РОМс) 

Поліацеталь є кристалічним полімером, отриманим в результаті полімеризації формальдегіда. Температура плавлення 175-180 °С; ступінь кристалічності 70-100%. Розчинний тільки в моногідраті гексафтор-ацетону та гексафторацетоноксіму; при підвищених температурах обмежено розчиняється в хлорфенолах. аромитичних маінах, бензиловому спирт. Не стійкий дл дії сильних кислот та окислювачі, стійкий до органічних розчинників, пального всіх типів та лугів. 

Характеризується високою механічною прочністю, жорсткістю та твердістю. Має дуже високу еластичність, пружність, хорошу стійкість до текучості, ударостійкість  навіть при високих температурах. Має високу стабільність розмірів, навіть при високій вологості, при чому  стабільність властивостей зберігається при широкому діаіпазоні температур від -50 до 100 град С. Відмінні властивості ковзання та зносостійкості, ізоляційні та діелектричні характеристики. Фізіологічно інертний, тобто дозволений до контакту з харчовими продуктами. 

АЛЮМИНІЙ 

Алюміній відноститься до групи легких металів та найбільш розповсюджений. Алюміній має високу тепло- та електропровідність, стійкість до корозії завдяки швидкого утворення міцних оксидних плівок, що захищають поверхню від подальшої взаємодії. 

Цей метал не є міцним, для підвищення даного показника при виплавці його легують різними добавками: міддю, кремнієм і магнієм, марганцем, цинком. Для промислового призначення важливою є ще одне фізична властивість речовини алюмінію – це його здатність швидко окислюватися на повітрі. Поверхня виробу з алюмінію в природних умовах зазвичай покрита тонкою оксидною плівкою, яка ефективно захищає метал і перешкоджає його корозії. При знищенні цієї плівки сріблястий метал швидко окислюється, при цьому його температура помітно підвищується. 

Щодо хімічних властивостей, відома взаємодія алюмінію з розведеними сірчаною і соляною кислотою. При нагріванні цей метал в них легко розчиняється. Холодна концентрована або сильно розбавлена азотна кислота розчиняє цей елемент. Водні розчини лугів активно впливають на речовину, в процесі реакції утворюючи алюмінати – солі, у складі яких є іони алюмінію. 

НЕРЖАВІЮЧА СТАЛЬ AISI316

Сталь марки 316 - це аустенітна сталь, що містить нікель. Аналогом даної марки є 08х17н13м2. Сталь 316 високоміцна, стійка до корозії,  пластична та жаростіка. ЇЇ переваги у додаванні молібдену та великому вмісті хорму та нікелю. Сталь марки 316 вважається покращеним варіантом нержавіючої сталі марки AISI 304. У неї відсутні магнітні властивості, вона пружня, прекрасно формується, дуже пластична. Ця нержавіюча сталь стійка до будь-яких типів атмосферної корозії, кислотам (сірчаної, молочної, оцтової,  фософорної, мурашиної, борної, щавелевої). При цьому вона незмінно зберігає свої властивості в тому числі і при підвищенії температурі. Особливу стійкість цей сплав проявляє до сірчаної кислоти та її солей. Сталь AISI 316 має мінімальну швидкість корозії у таких середовищах, як морська вода, в тому числі індустріальна, повітря. Вказані вище властивості роблять нержавійку AISI 316 затребуваним металом для хімічної, нафтохімічної промисловості.